merhaba! clinicpsikolog'a hoşgeldiniz

Sınav-Başarı Danışmanlığı

Sınav-Başarı Danışmanlığı

En az normal zekâ seviyesine sahip bireylerin sınavlarda başarı kazanmanın % 50’sini psikolojik durumları belirler. Bilgiyi kazanırken, kazandığınız bilgiyi sınavlarda kullanırken temel belirleyici unsur ruhsal durumunuzdur.

Örneğin tüm yıl sınava hazırlanmış olabilirsiniz. Bilgi düzeyiniz derece yapacak seviyede olabilir. Ancak sınav kaygısı yaşıyorsanız tüm emekleriniz boşa gider.

Mesela zekâ seviyeniz iyi durumda olsa da, içinizden yeterli seviyede çalışma isteği gelmeyebilir. Motivasyonuz arttırmak istersiniz, denersiniz ancak hep çalışmalarınız yarım kalır. Ne yapacağınızı bilemezsiniz ve kilitlenirsiniz.

Bazen de; düzenli çalıştığınızda sınavı kazanabileceğinizi hissetseniz bile; ailevi problemler, duygusal problemler, arkadaşlık ilişkileri gibi nedenlerle amacınıza bir türlü ulaşamazsınız.

Çevrenizdekiler sürekli nasihat verir ve herkes size yapabileceğinizi söyler. Ancak bu durumda da içinizden çalışma isteği gelmez.

Bütün bu örnekleri neden veriyoruz?

Çünkü bizler işin uzmanı olarak öğrencileri çok iyi anlıyoruz. Onlarla tam bir empati kuruyoruz.

Bu yüzden psikoloji biliminden, uzman klinik psikologlar yardımıyla en üst seviyede yararlanmalısınız. Bizler sizlere bilimsel metotlarla yardım ediyoruz. 20+ yıldan uzun süredir eğitim süreçlerinin içindeyiz ve sizi çok iyi anlıyoruz.

Bizler clinicpsikolog olarak; lise Giriş Sınavları, yükseköğretim kurumları sınavı, TYT, AYT, TUS, YKS, KPSS, ALES, YDS, DGS, DUS gibi sınavlarda psikolojik anlamda sağlamlık oluşturmanıza ve ruh sağlığınızı korumanıza yardımcı oluyoruz.

Sınavda başarı kazanmanızı engelleyen davranışlarınızı, alışkanlıklarınızı değiştirmenize destek oluyoruz.

Çalışma alışkanlıklarınızı yeniden oluşturuyoruz.

Sınavlara hazırlanırken psikolojinizi bilimsel yöntemler kullanarak en iyi duruma getiriyoruz.

Tüm öğrenme süreçlerinde yanınızdayız.

Bize güvenle gelebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!