merhaba! clinicpsikolog'a hoşgeldiniz

Çocuk Terapisi

Çocuk Terapisi

Çocuğun psikolojik dünyası yetişkinin ruhsal dünyasına benzemez. Onun kendi gerçeklik algısı vardır. Doğumundan ergenlik döneminin sonuna kadar bir insanın yaşadığı her hayat öyküsü onun yetişkinlikteki hayatını olumlu veya olumsuz etkileyecektir.

Bireylerin erken yaşam dönemidir çocukluk. Yaşamımızda silinmeyen izler bırakır. Yaşlansak dahi o günleri hatırlamak çoğu zaman mümkündür. Yine çoğunlukla bizlerin sığınağıdır.

Çocuklarımızın sağlıklı gelişimini sağlamak bizlerin belki de öncelikli uğraşısı haline gelmektedir.

Çocuklarımız bu dönemde en çok; alt ıslatma, alt kirletme, kardeş kıskançlığı, fobiler, gece korkuları, tırnak yeme, tik bozuklukları, parmak emme, öfke nöbetleri geçirme, yalan söyleme, inatçılık, davranış bozuklukları, yemek yemeyi reddetme, yeme problemleri, okul başarısızlığı, okul reddi, dikkat eksikliği – hiperaktivite bozukluğu, özel öğrenme güçlüğü gibi sorunlar yaşamaktadırlar.

Klinik psikologlarımız bilimsel yöntemler kullanarak çocuklarınızın bu sorunları aşmalarına yardımcı olmaktadırlar.

Çocuğun gelişiminde karşılaştığı problemler öylesine önemlidir ki vakit geçirilmeden bunların bir çözüme kavuşturulması gerekir.

Bu yüzden kendinizin veya yakınlarınızın çocuklarında herhangi bir ruhsal durumdan şüpheleniyorsanız bize hızla getirebilirsiniz. Çocuğunuzun probleminin ne olduğunun anlaşılması ve bu problemin nasıl çözümlenebileceği konusunda size destek olacağız.

Bize sevgiyle güvenebilirsiniz.

 

Hangi başlıklarda hizmet vermekteyiz:

Özgül öğrenme güçlüğü

      Panik atak ve anksiyete

Okul başarısı

Ayrılık anksiyetesi

Gece korkuları

Kardeş kıskançlığı

     Davranış bozuklukları 

Özgüven ve çekingenlik

İnatçılık

İnternet ve oyun bağımlılığı

Yalan söyleme

Boşanmış anne ve baba problemleri

Ders başarısı problemleri

Sosyal uyum bozuklukları

İçe dönüklük

Neler yapıyoruz?

Psikoterapi: Çoklu Terapi yöntemi(kendi geliştirdiğimiz yöntem), bilişsel davranışçı terapi (BDT), oyun terapisi, şema terapi, mindfulness

Psiko eğitim: Davranışı yerleştirmek adına verilen çok sayıda uygulama

Oyun: Zihinsel anlamda paradigma değişimi için gerekli aktiviteler

Enerji dengeleme programı: Bedensel enerji aktivitelerinin dengelenmesine yönelik kendi geliştirmiş olduğumuz uygulamalar

Süreç: Çocuk psikolojisi ve terapi süreçleri yetişkinlerden farklı olarak bazen çok çabuk ve bazen de biraz daha uzun sürebilen programlardır. Ancak kendi geliştirdiğimiz yaklaşımlarla bu süreleri çok daha kısa sürelere çektiğimizi söyleyebiliriz. 

Yorumlar (0)

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!